Odpoczynek od dorosłości

11.06.2023

Przywracanie Dziecięcego Szczęścia: Klucz do Pełniejszego Dorosłego Życia

W miarę dorastania, wiele z nas może odczuwać nostalgia za beztroskim i radosnym światem dzieciństwa. Jednak istnieją sposoby, aby wprowadzić elementy dziecięcego szczęścia do naszego dorosłego życia. Oto kilka kluczowych kroków, które mogą pomóc nam odnaleźć radość i beztroskę, które towarzyszą dzieciństwu.


  1. Odkryj radość w małych rzeczach
    Dzieci potrafią cieszyć się małymi rzeczami i zauważać piękno w najprostszych chwilach. Możemy nauczyć się od nich tego samego. Zatrzymaj się na chwilę, aby docenić piękno natury, zanurz się w ulubionej muzyce, ciesz się smakiem pysznego posiłku. Uwolnij swoje zmysły i pozwól sobie cieszyć się małymi, przyjemnymi chwilami, które przynoszą szczęście.

  2. Odkop swoje pasje i zainteresowania
    Wiele dzieci ma swoje pasje, które przynosiły im wiele radości. Bez względu na to, czy były to sztuka, sport, taniec czy jakakolwiek inna aktywność, były to momenty, w których zapominały o wszystkim innym i całkowicie się angażowały. Przypomnij sobie swoje dawne pasje i zainteresowania i pozwól sobie na ich odkrycie na nowo. Spędzanie czasu na tym, co naprawdę kochamy, może przywrócić nam radość i energię.

  3. Baw się i uśmiechaj częściej
    Dziecięce szczęście często wynika z beztroskiej zabawy i nieograniczonej radości. Wprowadź więcej zabawy do swojego dorosłego życia. Zorganizuj gry i spotkania towarzyskie, oglądaj śmieszne filmy, czytaj zabawne książki. Nie bój się być spontanicznym i szaleć od czasu do czasu. Śmiech jest cudownym lekiem na stres i może przynieść nam wiele radości.

  4. Zachowaj ciekawość i otwartość umysłu
    Dzieci są naturalnie ciekawe i pełne zdumienia światem. Przywróć tę ciekawość i otwartość umysłu w swoim dorosłym życiu. Nie przestawaj się uczyć i odkrywać nowych rzeczy. Eksperymentuj, zrób coś, czego nigdy wcześniej nie robiłeś. Pozwól sobie na zaskoczenie i fascynację światem tak, jakbyś go oglądał po raz pierwszy.

Najnowsze aktualności

Diagnoza PTSD i cPTSD

Zespół stresu pourazowego (PTSD, ang. post-traumatic stress disorder) oraz złożony zespół stresu pourazowego (cPTSD, ang. complex PTSD) to zaburzenia psychiczne, które mogą rozwinąć się po doświadczeniu traumatycznych wydarzeń. PTSD najczęściej występuje jako reakcja na pojedyncze, silnie stresujące zdarzenie, natomiast cPTSD wiąże się z długotrwałą lub powtarzającą się traumą, zwłaszcza o charakt...

10.05.2025

Czytaj dalej
Diagnoza zaburzeń osobowości u dorosłych i młodzieży od 12 roku życia

Zaburzenia osobowości to szeroka grupa zaburzeń psychicznych, charakteryzujących się utrwalonymi i dysfunkcyjnymi wzorcami myślenia, przeżywania emocji oraz reagowania, które utrudniają codzienne funkcjonowanie i relacje interpersonalne. Do najczęściej diagnozowanych typów należą: osobowość unikająca, zależna, obsesyjno-kompulsyjna (anankastyczna), borderline (z pogranicza), narcystyczna czy antys...

09.05.2025

Czytaj dalej
Diagnoza ADHD u osób dorosłych

Zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi (ADHD, ang. attention-deficit/hyperactivity disorder) to genetycznie uwarunkowane zaburzenie neurorozwojowe, którego objawy pojawiają się przed 12. rokiem życia i mogą zmieniać swoje nasilenie w zależności od wieku oraz wymagań środowiskowych.Psychologiczna diagnoza ADHD u osób dorosłych prowadzona jest zgodnie z aktualnymi polskimi i międzyn...

09.05.2025

Czytaj dalej