Odpoczynek od dorosłości

11.06.2023

Przywracanie Dziecięcego Szczęścia: Klucz do Pełniejszego Dorosłego Życia

W miarę dorastania, wiele z nas może odczuwać nostalgia za beztroskim i radosnym światem dzieciństwa. Jednak istnieją sposoby, aby wprowadzić elementy dziecięcego szczęścia do naszego dorosłego życia. Oto kilka kluczowych kroków, które mogą pomóc nam odnaleźć radość i beztroskę, które towarzyszą dzieciństwu.


  1. Odkryj radość w małych rzeczach
    Dzieci potrafią cieszyć się małymi rzeczami i zauważać piękno w najprostszych chwilach. Możemy nauczyć się od nich tego samego. Zatrzymaj się na chwilę, aby docenić piękno natury, zanurz się w ulubionej muzyce, ciesz się smakiem pysznego posiłku. Uwolnij swoje zmysły i pozwól sobie cieszyć się małymi, przyjemnymi chwilami, które przynoszą szczęście.

  2. Odkop swoje pasje i zainteresowania
    Wiele dzieci ma swoje pasje, które przynosiły im wiele radości. Bez względu na to, czy były to sztuka, sport, taniec czy jakakolwiek inna aktywność, były to momenty, w których zapominały o wszystkim innym i całkowicie się angażowały. Przypomnij sobie swoje dawne pasje i zainteresowania i pozwól sobie na ich odkrycie na nowo. Spędzanie czasu na tym, co naprawdę kochamy, może przywrócić nam radość i energię.

  3. Baw się i uśmiechaj częściej
    Dziecięce szczęście często wynika z beztroskiej zabawy i nieograniczonej radości. Wprowadź więcej zabawy do swojego dorosłego życia. Zorganizuj gry i spotkania towarzyskie, oglądaj śmieszne filmy, czytaj zabawne książki. Nie bój się być spontanicznym i szaleć od czasu do czasu. Śmiech jest cudownym lekiem na stres i może przynieść nam wiele radości.

  4. Zachowaj ciekawość i otwartość umysłu
    Dzieci są naturalnie ciekawe i pełne zdumienia światem. Przywróć tę ciekawość i otwartość umysłu w swoim dorosłym życiu. Nie przestawaj się uczyć i odkrywać nowych rzeczy. Eksperymentuj, zrób coś, czego nigdy wcześniej nie robiłeś. Pozwól sobie na zaskoczenie i fascynację światem tak, jakbyś go oglądał po raz pierwszy.

Najnowsze aktualności

Ataki paniki

Atak paniki to nagłe wystąpienie lęku lub niepokoju, trwającego przez krótki czas, osiągając szczyt w ciągu kilku minut. Jest rozumiany jako forma zaburzenia lękowego. Pojawia się bez ostrzeżenia i może być wywołany różnymi czynnikami, zarówno zewnętrznymi, jak i wewnętrznymi. Objawami somatycznymi są m.in. zawroty głowy, ból w klatce piersiowej, suchość w ustach, przyspieszona akcja serca, zlewne...

13.05.2024

Czytaj dalej
FAS- Płodowy zespół alkoholowy

FAS (z ang. Fetal Alcohol Syndrome) to zaburzenie poalkoholowe spowodowane piciem alkoholu w okresie ciąży. Skutki mogą być niestety trwałe i niszczące dla zdrowia i życia malucha. Wpływ alkoholu na rozwijający się organizm dziecka jest nieodwracalny, dlatego tak ważne jest,  zrozumienie powagi tego problemu. Alkohol to tzw. teratogen, który z łatwością przenika do łożyska. Substancja zaburza...

26.04.2024

Czytaj dalej
DDA, czyli Dorosłe Dzieci Alkoholików

DDA jest grupą dorosłych osób, które łączy doświadczenie dorastania w rodzinie w której występował problem uzależnienia od alkoholu. Nazywa  się ich tak ze względu na przedwczesne przejęcie roli dorosłego. Dziecko staje się więc matką dla swojej matki, ojcem dla swojego ojca, czy nawet rodzicem dla młodszego rodzeństwa. Jest to rodzaj mechanizmu obronnego i choć spełnia swoją funkcję ochronną...

25.04.2024

Czytaj dalej